ikinci-el-notebook

Notebook yani diz üstü bilgisayarlar eskiden klasik bir masaüstü bilgisayardan daha düşük donanımlara sahipti .Ancak artık yapabildiklerimizin sırının olmaması ve özgürlüğün her alanda ihtiyaç dahiline girmesiyle beraber notebook fiyatları ciddi oranlara ulaşmaya başladı. Haliyle yeni bir bilgisayar almak isteyenler ilk olarak ikinci el notebook fiyatlarına göz gezdirmeye başladılar.

Ortalama olarak yarı yarıya bir fiyat farkının oluştuğunu söylemek mümkün. Hatta günümüzde bu konuda sektörü eline alan bir ikinci el piyasasının oluşmaya başladığını da görebiliyoruz. Bunun sebebi yaşam şartlarının istediğimiz standartları sağlayamaması olarak açıklanabilir. Bildiğiniz gibi ikinci el notebook almak hem maddi anlamda sizi rahatlatacak hem de elinizdeki cihazın modelini yükseltme şansı sunacaktır. Her gün artan modeller ve gelen yeni fiyat etiketleri sıfır ürünlerde de bir düşüşe neden oluyor. Ancak yine de belirli bir miktarın altındaysanız sizin için tek çıkış yolu ikinci el notebook satın almaktır.

Ankara ikinci el bilgisayar satışı konusunda en yoğun piyasalardan birisine sahipken laptop satışlarında da aynı yoğunluk sürmektedir. Kısaca büyük şehirdeyseniz daha avantajlı bir yelpazeye sahipsiniz demek oluyor. Satılan ürünlerin sayıca fazla olmasının haricinde alış için bekleyen kişilerinde yoğun olarak beklenti içinde olduğunu görebiliyoruz. Arz talep dengesinin bu kadar yükselmesiyle beraber ikinci el bilgisayar fiyatları istenilen ölçütlere gelerek iki tarafı da memnun ediyor.

Ucuz bilgisayar fiyatları araştıran, bu konuda da kâr etmeye çalışan kullanıcıların dikkat etmeleri gereken unsurların başında model ve donanım geliyor. Çünkü dışarıdan bir notebook ne kadar sağlıklı anlayabilmeniz mümkün değil. Tamamıyla kasasının kapalı olması üzerinde yazanlardan ziyade içeriden değişmiş olan bazı parçaların mümkün olmasını sağlıyor. Bu durumda belirli bir süre sonra 2.el bilgisayar alanlarda pişmanlık yaratabiliyor.

Tabi ki dikkatli olursanız böyle bir sorun yaşamanıza da olanak vermezsiniz. Çünkü ikinci el laptop Ankara başta olmak üzere çok sayıda büyük şehirde binlerce farklı ürünle karşınızda olacak büyük bir sektör haline geldi. Eğer alternatiflerin arasından temiz kullanılmış sağlıklı bir bilgisayar bulabilirseniz daha makul fiyatlara cihazınızı yenileme fırsatı elde etmiş olursunuz.