ikinci-el-bilgisayar-kasasi

İkinci el bilgisayar kasası satın almak bir nevi bilgisayarın en önemli kısmını dışarıdan temin etmek anlamına geliyor. Elinizde monitör ve diğer bilgisayar ekipmanlarınız varsa geliştirmek adına bilgisayarınızın kasasını değiştirebilirsiniz. Hemen her masaüstü bilgisayar kullanıcısının güncel aralıklarla kasa değişikliği yaptığını biliyoruz. İkinci el bilgisayar kasası satmak için çok sayıda kişinin aktif olduğunu görüyorken alıcı noktasında da bir o kadar insan olduğunu görebiliyoruz.

Bilgisayarınızın içindeki donanımsal parçaların tamamıyla bu raddede değerli olduğunu unutmamalısınız. Eğer kasanın içerisinde bulunan işlemci, ram, ekran kartı ve ana kart iyi değilse çok büyük paralar etmeyeceğini unutmayın. Her gün çıkan yeni ekran kartı modelleri, daha yüksek frekanslı ramler ve bunlara uyumlu olarak geliştirilen ana kartlar bilgisayar değiştirmek adına güzel bir fırsat yaratıyor.

Tabi ki herkesin bütçesi yeni bir bilgisayar almaya yetmediğinden ikinci el bilgisayar kasası alım satım sektörünün de hareketlendiğine şahit oluyoruz. Örneğin yeni bir ram alarak eski bilgisayarına takmak isteyen kişiler ana kart uyumsuzluğundan ötürü eski tip ramlerden almak zorunda kalıyor. Üretimlerinin durma noktasında olduğunu düşünürsek çok fahiş paralara çok düşük bellekli ekipmanlar almış oluyorlar. Bu durumda da ikinci el bilgisayar almak daha mantıklı hale geliyor.

Hatta bu süreçte öncelikle kendi bilgisayar kasasını satmak üzere insanlarla konuştuktan sonra alacağı kasayı da seçiyor. Böylece gelen parayla bile yeni alacağı bilgisayarı finanse edebiliyor. Burada Ankara gibi büyük şehirlerde çok daha büyük bir Pazar olması büyük bir avantaja dönüşüyor. Daha fazla bilgisayar kasası ya da diğer donanımları satıldığı için kendi bütçenize uygun olan cihazlara erişebiliyorsunuz.

Ancak yine de ikinci el bilgisayar almak garantisi olmayan ve genellikle de eski parçalara sahip olan kasalarla yapılıyor. Bu durumda bilgisayarın iç donanımından anlamıyorsanız mutlaka yanınızda biriyle tercih yapmanızı öneriyoruz. Ayrıca diğer taraftan satın aldığınız kişiye ya da ürünü sattığınız kişiye güvenilirlik anlamında bir cep telefonu ya da ulaşım adresi bırakmanızı tavsiye edebiliriz. Olası bir problem gibi gözükmese de önlem almak ikinci el bilgisayar kasası alım satımında en önemli faktörler arasında yer alıyor.