bilgisayar-fiyatlari-ve-ozellikleri

Aradığınız ikinci el bilgisayar özelliklerini bu makalemizde anlatmaya çalıştık. Ayrıntılı bilgilenmek için makalemizi okumanızı öneririz. Teknoloji denince akla ilk gelen elektronik eşyalar bilgisayarlardır. Bilgisayarlar programlama, internete girme, sosyal ağlarda gezinti yapma ve daha fazla işlem için kullanılan bilgisayarların özellikleri en öncelik taşıyan durumlardan biridir. Bir bilgisayarın işlemcisinden, harddiski’ne, belleğinden ekran özelliklerine kadar özelliklerinin hızlı ve yüksek performanslı olup olmadığına bakılır. Aynı şekilde bu durum ikinci el bilgisayar fiyatları da etkilemektedir. Bu özelliklerden doğacak sorunlar fiyatları yarı yarıya düşürmektedir.

Alım gücünün düşük olmasından dolay kullanılmış bilgisayarlara yönelim artmaktadır. İkinci el bilgisayar alım satım işlemleri daha popüler hale gelmiştir. Çok sık alım satımı yapılan ikinci el bilgisayarların performanslarına bakılarak alındığını söylemek mümkündür. Bilgisayarın depolama işini yapan bir HDD, hızlı işlem yapmasını sağlayan CPU (işlemci), Açılıp kapanmasını hızlandıran RAM ve yüksek çözünürlük almayı sağlayan ekran kartları ikinci el bilgisayar kasası için en değerli parçalardır. Sadece komple bilgisayar almak yerine elinizde mevcut bulunan bilgisayar kasalarına piyasadan ikinci el bilgisayar parçaları alarak performansını arttırabilir olası sorunları giderebilirsiniz.

Hangi parçaları bulabilirsiniz?

Harddisk, Ekran Kartı, Ses Kartı, RAM, CD-DVD Rom, İşlemci (CPU), Güç Kaynağı, Anakart gibi ikinci el bilgisayar parçaları uygun fiyatlarla satılmaktadır.

En iyi özelliklere sahip ikinci el bilgisayar özellikleri ve fiyatları nelerdir?

Öncelikle harddisk okuma hızının en az 7200 rpm olmasına dikkat edin. Ekran kartı en iyi performansı verecek işlemci hızına sahip olmalıdır. İşlemci hızı ve çekirdek sayısı yüksek performans sağlama ve verim almada önceliklidir. Tüm bu özellikleri ile uygun bir anakart sahibi olmanız şarttır. Piyasada aradığınız bilgisayarların bu özellikler uygun olmasını sağlarsanız herhangi bir sorun ile karşılaşma oranınız azalacaktır.

İkinci el bilgisayar kasası toplama özelliklerine sahip olduğundan olabildiğince en iyi ve en uygun parçalar seçilmektedir. Aradığınız ikinci el bilgisayar özelliklerini bu makalemizde anlatmaya çalıştık. Ayrıntılı bilgilenmek için makalemizi okumanızı öneririz. Teknoloji ile sıkı fıkı olmak her şeyi bilmek anlamına gelmemektedir. Çok kısa bir süre içerisinde hızla gelişen teknoloji takip edilerek gerekli bilgileri elde edebilirsiniz.